صفحه اصلی صفحه اصلی اعضاء تبلیغات تماس با ما

⌘ الگوی رفتاری متقاعد کننده

الگوی رفتاری متقاعد کننده

نگاه کلی

بُعدهای رفتاری : I / D
رفتارهای قابل مشاهده : مشتاق و پر شور و اشتیاق است و به راحتی به دیگران اعتماد می کند
انگیزه گرفتن از : موقعیت و پرستیژ اجتماعی و داشتن اختیارات
ارزیابی دیگران بر اساس : انعطاف پذیری آنان و توانایی آنها در ابراز وجود
تاثیر بر دیگران از طریق : مهارتهای کلامی و دوستانه و گشاده رو بودن فطری
ایجاد ارزش برای گروه توسط : مطمئن و باوقار، واگذاری مسئولیت خود به دیگران، معامله کردن و بستن قرارداد
استفاده بیش از حد از : خوش بینی، شور و اشتیاق و بیش از حد صحبت کردن
تحت فشار و استرس : به راحتی متقاعد می شود، می تواند خود را سر و سامان دهد تا خوب به نظر برسد
ترس و نگرانی از : مطرود شدن از اجتماع، محیط یا روال یکنواخت و روتین

توضیحات

فرد با الگوی رفتاری متقاعد کننده عاشق کار کردن با دیگران و در میان دیگران، برای رسیدن به اهداف خود است. او به دلیل داشتن شخصیت اجتماعی و مجاب کننده، به راحتی حمایت و احترام دیگران را به خود جلب می کند. فرد متقاعد کننده با استفاده از استعدادهای خود قادر است دیگران را تحت تاثیر قرار دهد تا با وی معامله نمایند. محیطهای پویا و پر تحرک را ترجیح می دهد و به فعالیتهای متنوع و وظایف چالش برانگیز علاقه دارد. او دوست دارد خوب به نظر برسد. دیدگاه مثبت وی باعث می شود که او در مورد عادات کاری خود و استعدادها و قابلیتهای دیگران بیش از حد خوش بین باشد . او تمایل به بزرگ نمایی توانایی هایش در زمینه تغییر رفتار دیگران دارد.
فرد با الگوی رفتاری متقاعد کننده خواهان آزادی بیان و آزادی از انجام وظایف یکنواخت و خسته کننده است. او نیاز به داشتن پشتکار در کارهایش دارد و باید بین شور و اشتیاقش و داشتن رفتاری منطقی تعادل ایجاد نماید.
او مهارتهای کلامی بسیار بالایی داشته و قابلیت زیادی در قانع کردن و تاثیر گذاری بر دیگران دارد. درصورتی که در واحد بازاریابی و یا روابط عمومی قرار گیرد می توان انتظار داشت عملکرد بسیار خوبی داشته باشد، البته با این پیش فرض که سایر شایستگی های وی احراز شده باشد.

پیشنهاداتی برای افزایش اثربخشی

فرد با بُعد رفتاری I در پی آزاد شدن از قید و بندها و محدودیتهاست و ایده ها و خلاقیتهای خود را دنبال می کند. استفاده او از روشهای بی قاعده و مبتکرانه باعث می شود که او از اصول و استانداردها و قوانین موجود فاصله بگیرد. او برای موفقیت نیاز دارد که یک برنامه مشخص را دنبال کند تا بتواند طبق زمانبندی و موعدهای مقرر پیش رود و مانع از اشتباهاتی شود که به دلیل صرفنظر کردن وی از جزئیات کلیدی بوجود می آید. او باید در مورد سطح مهارتهای دیگران معقولانه رفتار نماید تا بتواند روابط خود را بهبود بخشد.